MUSTAFA ULUBAY

Prof. Dr.

Mustafa Ulubay Kimdir?

Prof. Dr. Mustafa Ulubay, kadın hastalıkları ve doğum alanında uzmanlık sahibi bir hekimdir. Lisans eğitimini Kuleli Askeri Lisesi ve GATA Askeri Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimini GATA Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı’nda almış, uzmanlık alanları arasında Vajinal Agenezi, ÜYTE (Tüp Bebek) Kursu, Advence Laparoskopik Cerrahi, Robotik cerrahi, Ürojinekoloji, Üriner İnkontinans, Pelvik Organ Prolapsusu, Sistosel, Rektosel, Jinekolojik Kanserler, Yumurtalık Kanseri, Rahim Ağzı Kanseri, Rahim Kanseri, HPV, Gebelik & Takibi, Yüksek Riskli Gebelik, Cerclage, Konizasyon, Kolposkopi bulunmaktadır.

Çalıştığı kurumlar arasında SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, GATA Kadın Hastalıkları ve Doğum AD, Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığı, Beytepe Asker Hastanesi, ve Van Asker Hastanesi yer almaktadır. Ayrıca, 2004-2009 yılları arasında GATA Askeri Tıp Fakültesi’nde Intruterin Gelişme Kısıtlılığı üzerine gerçekleştirdiği tez çalışması ile doktorasını tamamlamıştır.

Görev geçmişi içinde 2018 yılında Doçent unvanını kazanmış olan Prof. Dr. Ulubay, aynı zamanda Sağlık Bilimleri Üniversitesi / Ankara Gülhane Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda görev yapmaktadır. Önceki görevlerinden bazıları arasında Yardımcı Doçent olarak Sağlık Bilimleri Üniversitesi / Gülhane Tıp Fakültesi / Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü / Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı (2016) ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi / Askeri Tıp Fakültesi / Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü / Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı (2012-2016) bulunmaktadır.