GÖKÇEN ERDOĞAN

Assoc. Prof. Dr.

Gökçen Erdoğan Kimdir?

Ankara’nın iyi bilinen kadın sağlığı kliniklerinden biri olan Diva’nın kurucusu Doç. Dr. Gökçen Erdoğan, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak ihtisasını Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında tamamlamıştır. Yüksek Lisansını Halk Sağlığı, doktorasını ise Din Felsefesi ve Sosyal Psikoloji alanlarında yapmıştır.

Vajinismus başta olmak üzere pek çok cinsel sağlık sorununun çözümünde etkili isimlerden ve genital estetik alanında ülkemizin öncü ve güvenilir hekimlerinden biridir. Yakın Doğu Üniversitesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında derslere de giren Erdoğan, Kozmetik Jinekoloji alanında yayımlanan 5 akademik çalışmanın da editörlüğünü üstlenmiştir.

Toplumun cinselliği keşfinde önemli olduğuna ve olabileceğine inandığı tüm konu ve değerleri yakından incelemekte, bilgisini toplumsal faydaya dönüştürmek için hassasiyetle çalışmaktadır.

2013 yılında Gizli Kapaklı Şeyler, 2014 yılında Sırra Kalem, 2017 yılında Belki Keşke Neyse adlı kitapları yayımlanan Erdoğan’ın son kitabı Utanç, 2022 yılının Aralık ayında okuyucusuyla buluşmuştur. Gerçek yaşam öykülerinden oluşan kitapları, toplumun cinsel aydınlanmasının önünü açma hedefinin de birer parçasıdır.

Gökçen Erdoğan, 2022 yılında Dünya Sağlık Zirvesi’nde Genital Estetik dalında ödüle layık görülmüştür ve halihazırda aynı alanda uluslararası düzeyde eğitmenlik yapmaktadır.

Erdoğan, kadının cinsel yaşamına ve kişisel haklarına sahip çıkmasının önemini her fırsatta vurgulamakta ve bu konudaki bilinçlendirme çalışmalarını yıllardır sürdürmektedir. Sosyal medya, yazılı ve görsel medyada titizlikle bilgi paylaşımı yapmakta ve çeşitli dergilerde düzenli olarak köşe yazmaktadır.