Nemlendirici Yüz Kremi

Cildin su dengesini koruyarak, cildi besler ve nem tutulumunun arttırılmasına katkı sağlar. Mükemmel yayılabilirlik ve çok hafif, ipeksi yumuşak bir cilt hissi sunar.

‘Zamanı Geriye Sarıyoruz’


Kırışıklıkların azalmasına katkıda bulunur. Daha dolgun, daha genç, daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşmanızı sağlar. Cildin su dengesini koruyarak, cildi besler ve nem tutulumunun arttırılmasına katkı sağlar. Mükemmel yayılabilirlik ve çok hafif, ipeksi yumuşak bir cilt hissi sunan çevre dostu, çok işlevli bir shea yağı esteridir.


Nemlendirici Yüz Kremi Etkileri


Cildin yağ dengesini sağlarken aynı zamanda gözeneklerin içerisine nüfus ederek tıkanmış siyah gözenek görünümünü azaltır.


Antibakteriyel özelliği nedeni ile akne oluşumunu azaltır ve pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlar.


Cildin yenilenmesine yardımcı olur ve dış etkenlere karşı kalkan görevi üstlenerek direncini arttırır.


Formülü


1. Sodyum HA: Sodyum hyaluronat daha küçük bir moleküler boyuta sahiptir, bu da cilde daha iyi nüfuz edebileceği anlamına gelir. Hyalüronik asit ve sodyum hyalüranata ait ağırlıklara ilişkin değişklikler, farklı etki mekanizmalarıyla sonuçlanır. Sodyum hyaluronat, cildin katmanlarında derinlemesine çalışır ve hyaluronik asidin daha büyük moleküler boyutu cildin yüzeyinde durur.
‘Kan/cilt mikrosirkülasyonunu destekler ve normal metabolizma ve besin emilimini sürdürmeye yardımcı olur.’


2. Gliserin: Cilt üzerinde çok etkili bir nemlendiricidir. Cildi pürüzsüzleştirir, su dengesini korur ve cildi besler. Cilt görünümünü iyileştirir, cildi iyileştirir.


3. Argan Yağı: Argan Yağı, cilt üzerindeki sebum miktarını etkili bir şekilde düzenleyen anti-sebum etkilerine sahiptir. Bu, birkaç farklı akne tipini tedavi etmeye ve daha pürüzsüz, daha sakin bir cilt sağlamaya yardımcı olur.
Cildi yumuşatır, nemlendirir ve dış etkenler kaşısında kurumaya karşı korur.’ Anti-Aging özelliği kırışıkların giderilmesinde yardımcıdır.’
‘Cilt direncini arttırır ve elastik yapısını koruyarak, yaşlanma belirtilerini azaltır.


4. Amino Asit Kompleksi: Kuru ciltlerin bakımı için tasarlanmış emülsifiye, sulu ve sulu-alkollü nemlendirici kozmetiklerde, ayrıca invaziv kuaförlük işlemleri nedeniyle elastikiyetini ve gücünü kaybetmiş, yıpranmış ciltlerin bakımında kullanılması tavsiye edilir.
‘Hasar gören DNA’yı onararak, cildin dayanıklılığını ve sıkılığını arttırır. Ciltteki ince kırışıklıkların daha az belirgin olasını sağlar.’


5. Dimetikon: Dimetikon cilde veya saça uygulandığında cildi ve saçı nemlendirir, nem kaybına karşı fiziksel bir bariyer oluşturur. Kozmetikte ince çizgileri ve kırışıklıkları doldurmaya yardımcı olur. Makyajınızın doğal görünmesini sağlar ve mat bir bitiş sağlar.
Cildi nemlendirerek, nem kaybına karşı fiziksel bir bariyer oluşturur.


6. Kırmızı Yosun Özü: Cilt bakımında yaygın olarak “rodofita” deniz yosunu olarak anılır,yüksek miktarlarda sülfatlanmış polisakkaritler(karajenan) peptidler,karotenoidler ve yağ asitleri içerir. Bu bileşenler birlikte kırmızı alglerin antioksidan özelliğine katkıda bulunabilir.


7. Papatya Roma Özü: Hassas ve reaktif ciltler için yatıştırıcı ürün formülasyonu ile İltihabı azaltarak yatıştırıcı özellikler getirir. Ayrıca antioksidan özellikleri sayesinde cildi dış etkenlere karşı korur ve hücresel yaşlanmayı hızlandıran serbest radikallerle savaşır.